Diskutujte k aktuálním tématům

Náměty na nová témata diskusí můžete zasílat na forumrodicu@gmail.com

 

 

Starší diskusní téma: Novela školského zákona

Безошибочно мастерим Энергонезависимый септик для дачи

<b><a href=https://eco-corporation.ru>Автономная канализация купить</a></b>

Автономная канализация - наиболее востребованная часть технических коммуникаций
Обеспечиваем лучший завершающий результат
Дабы не ошибиться с выбором, рекомендуется учитывать характеристики самого дачи (либо коттеджа), габариты участка земли.
Большой уровень производства септиков
Для вас мы предлагаем высококлассные сервис по монтажу автономной канализации под ключ, владеем исключительной методикой и частным подходом к работе.

Удачно выполняем

<b><a href=https://eco-corporation.ru></a></b>

Vyjádření jedné učitelky

Dobrý den všem,
až doteď jsem netušila, že nějaké Fórum rodičů vůbec existuje. Ale před nedávnem jsem viděla Vaši mluvčí v televizi Prima a ač se na podobných fórech nikdy nevyjadřuji, rozhodla jsem se učinit výjimku.
Jak jsem pochopila, rodiče trpící úzkostmi a dalšími psychickými problémy, si nechávají své děti doma (i přesto, že již jejich ratolesti do školy chodit mohou) a rádi by, aby učitelé vyučovali po prezenční výuce ještě jejich děti distančně. Dokud byla povinná on-line výuka, učila jsem přes MS Teams i WA, jak nejlépe jsem mohla a uměla. Ale nyní děti z 1. a 2. roč. už do školy chodit mohou (z 22 mi jich přišlo 21, nedorazil jeden žák, jehož rodiče mají výše uvedené psychické potíže) a já se jim plně věnuji, často nad rámec svých povinností. Ale proč bych se měla ve svém volném čase (mám také svoji rodinu a své děti) zabývat někým, kdo svévolně nechodí do školy a vyhýbá se plnění povinné školní docházky? (Osobně si myslím, že taková rodina by se měla spíše nahlásit OSPODu.)
Pokud tady jeden "rozumný a zodpovědný" rodič mluví o zabíjení dětí, mohu se tomu opravdu jen smát. Věřte, že nás "pomatených" učitelů, kteří učíme rádi (prezenčně, neboť distanční výuka je pouze "z nouze ctnost" a nikdy přímou výuku nenahradí), je naprostá většina.
Hezký den všem přeje JN

mudr

Dobrý den,
Chtěla bych podepsat petici za opětovné zahájení školní docházky, co nejdříve!!! Děti druhého stupně potřebuji dostatečné kvalitní vzdělání Rodiče nemaji ošetřovné nemohou zůstat doma a dětem nemohou dát kvalitní vzdělání.

Petice za otevření škol co nejdříve!

Děkuji.

A co děti, neptali jste se jich...? A učitelé? A prarodiče, kteří hlídají svá vnoučata?

Dobrý den, petice mi připadá jako výraz strachu. Absolutní většina dětí, se kterými jsem mluvila, se do školy těší, učitelé chtějí učit ve školách, ne přes internet, protože kontakt s dětmi žádná online aplikace nenahradí. Učila jsem také a mohu to potvrdit. Mám známé na home-office, kteří se musí zároveň věnovat práci a svým dětem, a jsou z toho zoufalí. Nemohou se soustředit ani na jedno, ani na druhé. Epidemie koronaviru je nafouknutá bublina, bohužel hlavně díky organizace WHO, která je spřažena s farmaceutickými firmami.

Klidně ať opakují ročník, ale do tříd až v září 2020 !

Pokud chcete zabít svoje děti, pošlete si je kam chcete, třeba do školy, ale rozumný a zodpovědný rodič, který má svoje děti rád a miluje je, NEDOPUSTÍ, aby nějaká úřední zvůle ministerstva školství, EDUinu, škol, ředitelů škol nebo pomatených učitelů, sáhla na zdraví a životy našich dětí !!!!!

Re: Klidně ať opakují ročník, ale do tříd až v září 2020 !

A co az v roce 2022? Tad je videt totalni histerie a jenom histerie. Ze deti pobihaji po Globusu, kvetinarstvich a v Hobymarketem s rodici to je normalni. Melo by se zacit pouzivat zdravy selsky rozum!

Re: Klidně ať opakují ročník, ale do tříd až v září 2020 !

A kdo Vám zaručí, že v září 2020 bude vše naprosto bezpečné???
Viry zde byly, jsou a budou!! To my tu možná již nebudeme!!??
Školy se na dlouhou dobu nezavíraly ani v dobách válek!
Miluji svou dceru (14 let), a proto jako pravidelný dárce krve, plazmy a krevních destiček jsem ochoten pomoci při léčbě virových onemocnění klidně i řízeným sebenakažením, prodělání nemoci a následně pak dárcovstvím potřebným.
Trvalým uzavřením dětí se ničeho bohužel nedocílí. A bez vzdělání (kvalitního) si budoucnost (kterou ještě já zažiji) neumím představit.

Re: Klidně ať opakují ročník, ale do tříd až v září 2020 !

Zabít svoje dětí? Proboha podívejte se na statistiky o věku mrtvých na Covid-19. A v září? To tady může být klidně 2. nebo 3. vlna a zase budete chtít odsouvat? Třeba na neurčito? To můžete i kvůli chřipky.

Přidat nový příspěvek

Fórum rodičů je organizace rodičů, kteří se zajímají o vzdělávání a kvalitu života svých dětí. Je zapsaným spolkem, který nabízí členství všem rodičům, kteří sdílejí hodnoty spolku. Nabízí asociované členství i organizacím rodičům, zejména organizacím při školách. Každý může být příznivcem Fóra rodičů a vyjádřit tak podporu spolku. Fórum rodičů je národní asociací a je členem Evropské asociace rodičů.

Hlavními cíli spolku je podpořit: 

 • rodiče v jejich odpovědnosti za péči o děti a rozvoj dětí
 • roli rodičů ve vzdělávání svých dětí
 • hlas rodičů při rozhodnutích institucí týkajících se rodičů a dětí
 • komunikaci mezi rodiči a institucemi ovlivňujícími život rodičů a dětí
 • komunikaci mezi rodinou a školou, včetně poskytování podpory školám a učitelům v jejich roli partnerů rodiny a rodičů
 • činnost školských rad, zejména rodiče v jejich činnosti ve školských radách
 • zapojení rodičů do zkvalitňování výchovy a vzdělávání dětí
 • rovné šance dětí získat kvalitní vzdělání
 • činnosti místních rodičovských fór vytvářených příznivci a členy

Hlavní činnosti spolku sloužící k naplňování cílů, jsou:

 • komunikace s rodiči a poskytování základních informací pro dobré rodičovství
 • podpora rodičů v jejich zapojení do lokálních a národních aktivit podporujících roli rodiče
 • poradenství rodičům zejména v oblasti komunikace se školou a v oblasti vzdělávání a výchovy a v dalších oblastech péče o dítě
 • podpora spolupráce rodičů s učiteli, vedením škol a jejich zřizovateli
 • provoz internetových stránek, zaměřených na vzdělávání a osvětu členů a příznivců o širších souvislostech a trendech ve vzdělávání a péče o děti
 • spolupráce s odborníky, ostatními neziskovými organizacemi a mezinárodními organizacemi rodičů a s orgány místní a krajské samosprávy, státní správy a školskými zařízeními, jež slouží k naplnění hlavních cílů spolku
 • podpora a metodické vedení nově vznikajících sítí rodičů, konzultace pro existující sítě a šíření příkladů dobré praxe
 • zastupování práv rodičů, především členů, asociovaných členů a příznivců spolku

---

Základním východiskem je Listina základních lidských práv a svobod, článek 32(4) "Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů; děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči."

---

Fórum rodičů vychází ze zkušenosti Iniciativy rodičů, kteří usilovali o dialog k zavádění plošného testování žáků www.stopplosnetestovani.webnode.cz. Plošné testování proběhlo v některých školách i přes nesouhlas rodiče. Iniciativě se podařilo získat více než 1000 rodičů a upozornit na rizika plošných testů.